Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Pse filmi i produktit bie gjatë veshjes me vakum?

2021年10月10日

Ka shumë arsye dhe komplekse për rënien e filmit gjatë veshjes me vakum. Isshtë shumë e vështirë të merresh me to, mund të konsideroni të përjashtoni nga aspektet e mëposhtme:

1. Pastërtia sipërfaqësore
Pastërtia sipërfaqësore e produktit nuk është e mjaftueshme, mund të merrni parasysh përforcimin e argonit dhe kohën më të gjatë kur pastroni burimin e joneve.

2. Problemet në procesin e pastrimit
Pastrim joadekuat para lyerjes, ose zëvendësimi i lëngut pastrues.

3. Problemi i zejtarisë
Nëse parametrat e procesit kanë ndryshuar, bëni rregullimet e duhura në kohën dhe rrymën e veshjes.

4. Problemi me materialin e synuar
Nëse objektivi i titanit është helmuar, kontrolloni dhe zëvendësoni.

5. Nëse dhoma e vakumit rrjedh
Kryeni një test rrjedhjeje.

6. Oksidimi i sipërfaqes së produktit
Ka shumë arsye për oksidimin, ju mund të gjykoni dhe të merreni me të vetë.

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com