Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Cila është më mirë për prodhuesin e synuar të titanit Baoji

2021年9月17日

Cila është më e mirë për prodhuesin e synuar të titanit Baoji?

Titani i pastër industrial: Përmbajtja e papastërtisë së titanit të pastër industrial është më shumë se ajo e titanit kimik të pastër, kështu që forca dhe ngurtësia e tij janë pak më të larta. Karakteristikat e tij mekanike dhe kimike janë të ngjashme me ato të çelikut inox. Krahasuar me aliazh titani, titani i pastër ka forcë më të mirë dhe ka rezistencë më të mirë ndaj oksidimit. Bettershtë më mirë se çeliku inox austenitik, por ka rezistencë të dobët ndaj nxehtësisë. TA1, TA2, Rritja e përmbajtjes së papastërtisë në TA3, forca dhe ngurtësia mekanike rriten në rregull, por fortësia plastike zvogëlohet sipas radhës.

Aliazh titani i tipit β mund të forcohet me trajtimin e nxehtësisë, me forcë të lartë aliazh, saldueshmëri e mirë dhe punueshmëri me presion, por performanca e tij është e paqëndrueshme dhe procesi i shkrirjes është i ndërlikuar.

pllaka β titan: 0.5-4.0mm

Pllakë gotash (titan i pastër): 0.8-8.0mm

Pllakë standarde (titan i pastër): 1 x 2m trashësi: 0.5-20mm

Pllaka për lustrim elektrik dhe industri të tjera (titan i pastër): 0.1-50mm

Përdor: elektronikë, kimikate, shikon, syze, bizhuteri, mallrave sportive, pajisje mekanike, pajisje për elektroplatim, pajisjet për mbrojtjen e mjedisit, industritë e golfit dhe përpunimit të saktë.

Cila është më mirë për prodhuesin e synuar të titanit Baoji??

Shaanxi Zhongbeitai Target Sputtering Target Company është e specializuar në prodhimin e objektivave të ndryshëm të spërkatjes (objektiv me pastërti të lartë/objektiv aliazhi/objektiv i vetëm) (objektiv rrotullues/objektiv planar), dhe u siguron klientëve mbështetje bakri dhe ndihmë në shërbimin Set. Produktet përdoren kryesisht në industrinë diellore me film të hollë, industria e shfaqjes së panelit të sheshtë, industria e qelqit të ulët, dekorimi dhe industria funksionale e veshjes dhe fusha të tjera.

 

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com