Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Cilat janë objektivat e zakonshme të Spërkatjes qeramike

2021年10月10日

Me zhvillimin e industrisë së elektronikës, materialet e teknologjisë së lartë po kalojnë gradualisht në filma të hollë, dhe gjatë periudhës së veshjes, ato zhvillohen me shpejtësi. Objektivi është një material elektronik special me vlerë të lartë të shtuar, dhe është burimi i spërkatjes së materialeve të filmit të hollë .. Si material bazë për zhvillimin e industrisë së filmit të hollë jo metalik, objektivat qeramike kanë arritur zhvillim të paparë, dhe tregu i synuar po zgjerohet dita ditës..

Objektivat e sheshta qeramike të brendshme përdorin kryesisht procese të sinterimit dhe lidhjes, e cila mund të prodhojë një gjatësi maksimale prej 600mm, një gjerësi maksimale prej 400 mm, dhe një trashësi maksimale prej 30 mm. Qoshet e rrumbullakosura, skajet e pjerrëta, hapat dhe format e tjera të veçanta mund të përpunohen sipas kërkesave të klientit..

Synimet e zakonshme qeramike përfshijnë kryesisht: KY objektiv, objektivi i oksidit të magnezit, objektivi i oksidit të hekurit, objektiv nitrik silikoni, objektivi i karabit të silikonit, objektivi i nitridit të titanit, objektivi i oksidit të kromit, objektivi i oksidit të zinkut, objektivi i monoksidit të silikonit, objektivi i oksidit të ceriumit, Synimi i sulfurit të zinkut, objektivi i dioksidit të silikonit, objektivi i dioksidit të zirkonit, objektivi i niobiumit pentoksid, objektivi i dioksidit të titanit, objektivi i dioksidit të hafniumit, objektivi i diboridit të titanit, objektivi i diboridit të zirkonit, objektivi i trioksidit të tungstenit, oksid alumini, Synimi i pentoksidit tantal, objektivi i niobiumit pentoksid, objektivi i fluorit të magnezit, objektivi i fluorit të itriumit, objektivi i selenidit të zinkut, objektiv nitrid alumini, objektiv nitrik silikoni, objektiv nitride bori, objektivi i nitridit të titanit, objektivi i karabit të silikonit , Objektivi i niobatit të litiumit, objektivi i titanatit të prazeodiumit, objektivi i titanatit të bariumit, objektivi i titanatit të lantanit, objektivi i oksidit të nikelit, etj.

Llojet e caqeve qeramike:

(1) Sipas përbërjes kimike, mund të ndahet në objektiv qeramik oksid, objektiv qeramik silicid, objektiv qeramike nitride, objektiv qeramik me fluor dhe objektiv qeramik sulfid, etj..Mes tyre, objektivi qeramik i ekranit të sheshtë ITO është prodhuar dhe aplikuar gjerësisht në Kinë. Objektivat qeramike për filmat izolues të lartë dielektrikë dhe objektivat gjigande qeramike me magnetorezistencë kanë perspektiva të gjera aplikimi.

(2) Sipas aplikacionit, mund të ndahet në caqe qeramike të lidhura me gjysmëpërçuesit, shfaq objektivat qeramike, objektivat qeramike të regjistrimit magnetik, objektivat qeramike të regjistrimit optik, synime superpërcjellëse qeramike, caqe qeramike magnetorezistence gjigante, etj.

Objektivat qeramike përbëjnë vetëm një pjesë shumë të vogël të prodhimit kompleks ekzistues të produkteve elektronike, por ato luajnë një rol si një material kryesor drejtues për industrinë e informacionit..industria elektronike e informacionit të vendit tim po zhvillohet me shpejtësi, dhe kërkesa për objektivat e spërkatjes qeramike po rritet nga viti në vit. Hulumtimi dhe zhvillimi i ardhshëm i objektivave të spërkatjes qeramike do të jetë një temë e rëndësishme për furnizuesit e synuar të vendit tonë..

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com