Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Tantal

» Tantal

 • Teli tantal

  KATEGORIA DHE Etiketat:
  Tantal ,

  Emri i produktit:Teli tantal
  Standard ekzekutiv:ASTMB365 GB/T26012-2010
  Gradë:Ta1,Ta2
  Pastërti:99.95% /99.99%
  Përbërje kimike.

  hetim
  • përshkrim i produktit
  • custom tab 1
  • custom tab 2

  Përbërje kimike:

  Përbërje kimike, Maks
  Gradë C N O H Fe Dhe Ju Ni Nb W Mo
  Ta1 0.01 0.01 0.015 0.0015 0.005 0.005 0.002 0.002 0.003 0.01 0.01
  Ta2 0.01 0.01 0.02 0.0015 0.03 0.02 0.005 0.005 0.1 0.04 0.04

   

  Diametri dhe Toleranca:

  (mm)

  Diametri

  Ø0.10~Ø0.15 Ø0.15~Ø0.30 Ø0.30~Ø0.10
  Toleranca 0.006 0.007 ± 0,008
  Ovalitet 0.004 0.005 0.006

   

  Vetitë mekanike

  Shteti Qëndrueshmëri në tërheqje(MPa) Zgjatja(%)
  I butë (M) 300-750 10-30
  Semihard(Y2) 750-1250 1-6
  E vështirë(Y) 1250 1-5

   

  Numri i përkuljes së rezistencës ndaj brishtësisë së oksigjenit

  Gradë Diametri (mm) bending Times
  Ta1 0.100.40 3
  0.40 4
  Ta2 0.100.40 4
  0.40 6

  Teli tantal është një lloj materiali tantal filamentar i bërë nga pluhuri i tantalit duke u rrotulluar, vizatim dhe metoda të tjera të përpunimit të plastikës. Teli tantal përdoret shumë në industrinë elektronike, kryesisht për drejtimet anodike të kondensatorëve elektrolitikë tantal.
  Klasifikimi.
  Ndarë në 3 kategoritë sipas pastërtisë kimike: (1) tela tantali metalurgjik, pastërti 99.0% Ta; (2) tela tantali me pastërti të lartë, pastërtia 99.0% ~ 99.9% Ta; (3) tela tantali të pastër, pastërtia 99.9% ~ 99.99% Ta.
  Sipas performancës, ajo ndahet në 4 kategoritë: (1) tela tantali rezistent ndaj korrozionit; (2) tela tantali me forcë të lartë me rezistencë ndaj temperaturës së lartë; (3) teli tantal i brishtë i oksigjenit; (4) tela tantal me kondensator.
  Sipas përdorimit të kondensatorit teli tantal ndahet në 3 kategoritë: (1) kondensator i ngurtë elektrolitik tantal me tel tantal (TalS, Ta2s) (shih standardin kombëtar kinez GB/T3463-1995); (2) kondensator elektrolitik i lëngshëm tantal me tel tantal (TalL, Ta2L) (shih standardin kombëtar kinez GB/T3463-1995); (3) tela tantal kondensator me indeks besueshmërie ( DTals, DTalL) (shih standardin ushtarak kombëtar kinez GJB2511-95).
  Sipas kondensatorit teli tantal ndahet në 3 kategoritë: (1) gjendje e butë (M), qëndrueshmëria në tërheqje σb = 300 MP 600MPa; (2) gjendje gjysem e veshtire (Y2), qëndrueshmëria në tërheqje σb = 600 ~ 1000MPa; (3) gjendje e veshtire (Y), qëndrueshmëria në tërheqje σb > 1000MPa.

   

   

  Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

  Emri:
  *
  E -mail:
  *
  Mesazh:

  Verifikimi:
  1 + 5 = ?

  Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com