Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 27898790@ aliyun.com

Titan

» Titanium

Titan

Titanium has a small density, forcë e lartë, only half the density of steel and steel strength and about the same, high temperature resistance and low temperature resistance, corrosion resistance and other excellent characteristics, titanium alloy strength than steel is also high. Titanium has the name of “metal hapësinor”, në -253 ℃ ~ 500 ℃ such a wide range of temperatures can maintain high strength and mechanical properties remain unchanged. Titanium is also known aspro-biological metal”.

Pjesët e përpunimit të titanit

Pjesët e përpunimit të titanit

1. performanca e titanit të pastër. Ju: 4.507 g/cm3, Tm: 1688 ℃. Me transformim izotropik, ≤ 882.5 Për strukturën e dendur gjashtëkëndore të fazës α, ≥ 882.5 Structure struktura kubike e përqendruar në trup e fazës β. Titani i pastër ka forcë të ulët, por forca e lartë specifike, plasticitet i mirë, qëndrueshmëri e mirë e temperaturës së ulët, dhe rezistencë të lartë ndaj korrozionit. Titanium has good pressure machining process

Objektivi i titanit

Objektivi i titanit

Specifikimet e zakonshme Diametri i telit të titanit me pastërti të lartë: 3mm, 6mm, 10mm ose sipas kërkesave të klientit Bar titani me pastërti të lartë 20*20mm, ose sipas kërkesave të klientit. Diametër shufër titani me pastërti të lartë: 150mm, ose sipas kërkesës. 1、Ne mund të përpunojmë dhe personalizojmë madhësi të ndryshme të grimcave sipas kërkesës së klientit. 2、Paketim: Kuti druri, ose sipas kërkesave të klientit.

Shufër titani

Shufër titani

Diametri i Statusit të Dorëzimit të Procesit të Prodhimit të Markës(mm) Implementation Standards TA1 TA2 TA9 TA10 Hot forging + duke u kthyer (bluarje) polishing R M 6-200 GB/T 2965-98 GB/T 13810-1997 ASTM B348-2000 TC1 TC2 TC3 TC4 TC12, etj. Falsifikim i nxehtë + duke u kthyer (bluarje) polishing R M 6-200   A reference standard 1GB 228 metoda e provës së tërheqjes së metaleve 2GB/T 3620.1 titanium and titanium alloy number and

pjatë titani

pjatë titani

Production specifications T 0.5-1.0mm x W1000mm x L 2000-6000mm T 1.0-5.0mm x W1000-1500mm x L 2000-3500mm T 5.0- 30mm x W1000-2500mm x L 3000-6000mm T 30- 80mm x W1000mm x L 2000mm Allowable deviation of titanium plate thickness Thickness(mm) Toleranca e lejueshme e trashësisë(mm) (3.71 te 4.76), përjashto 0.36 3.33 te 3.68 0.31 2.92 te 3.30 0.25 2.51 te 2.90 …

Blloku i rrumbullakët i titanit

Blloku i rrumbullakët i titanit

Formë: i rrumbullakët, pjesë të formës Gama e aplikimit: Produktet përdoren gjerësisht në pajisjet kimike, prodhimi i kripës me vakum, industrinë e automobilave, industria e letrës dhe tekstilit, industria e energjisë elektrike, industria metalurgjike, industria e klor-alkaleve, industria e plehrave, industria e kripëzimit të ujit të detit. Performanca është performanca bazë e materialit të titanit dhe produkteve të tjera të qëndrueshme.

Unaza e aliazhit të titanit

Unaza e aliazhit të titanit

Specifikimi Diametri i jashtëm φ(200400)*Diametri i brendshëm φ(100300 ~)*Lartësi(20120) Diametri i jashtëm φ(400700 ~)*Diametri i brendshëm φ(150500)*Lartësi(40250 ~) Diametri i jashtëm φ(7001500)*Diametri i brendshëm φ(3001200)*Lartësi(40600) Production process Forging, vdes falsifikimi, falsifikim rrotullues, përfundoni falsifikimin, saldim Testimi Test i rezistencës në tërheqje, testi i fortësisë, testi i përbërjes kimike, testimi me ultratinguj, testimi me rreze, testimi i ngjyrosjes së depërtimit Trajtimi sipërfaqësor i sipërfaqes: duke u kthyer dhe duke u çarë. Cilësia e sipërfaqes: the surface roughness Ra value of the two end surfaces

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:27898790@ aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com