Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Zhvillimi i industrisë së synuar të spërkatjes së aluminit me pastërti të lartë

202119 tetor

Zhvillimi i industrisë së synuar të spërkatjes së aluminit me pastërti të lartë. Me zhvillimin e shpejtë të industrisë së materialeve të reja elektronike, kërkesa për produkte të reja materiale elektronike (përfshirë objektivat) bazuar në aluminin me pastërti të lartë do të ruajë rritjen e shpejtë.Gjatë periudhës së Planit të Njëmbëdhjetë Pesëvjeçar, të vendit tim “Programi Kombëtar i Kërkimit dhe Zhvillimit të Teknologjisë së Lartë (863 Program) Fusha e Teknologjisë së Re të Materialeve “Teknologjia e Prodhimit të Aluminit të Pastërtisë Ultra-Pastërti të Madhësisë së Madhe” Udhëzimet kryesore të aplikimit të projektit” kërkon që qëllimi të arrihet: përmes aluminit me pastërti ultra të lartë Dhe teknologjisë kryesore në përgatitjen dhe përpunimin e objektivave të aliazhit të aluminit, dhe të kuptojë plotësisht teknologjinë e përgatitjes dhe përpunimit të objektivave të madhësisë së madhe të pastërtisë ultra të lartë të aluminit dhe aliazhit të aluminit të përdorur në prodhimin e qarkut të integruar në shkallë të gjerë dhe prodhimin e TFT-LCD; Produktet e synuara të aluminit dhe aliazhit të aluminit me pastërti të lartë kërkohen për prodhimin e qarkut të integruar dhe përdorimin e TFT-LCD; sigurimi i mbështetjes kryesore teknike për formimin e një zinxhiri të plotë industrial nga rafinimi dhe pastrimi i aluminit me pastërti të lartë deri në përpunimin e synuar në vendin tim. Kërkesa e brendshme për kondensatorët elektrolitikë të aluminit do të rritet me një normë mesatare vjetore prej 13-15%. Me lokalizimi i disqeve të ruajtjes dhe produkteve gjysmëpërçuese në Kinë, kërkesa për objektiva alumini me pastërti të lartë do të rritet më tej, dhe perspektivat e tregut janë të gjera.

Sipas statistikave, hendeku vjetor i aluminit vendas me pastërti të lartë është rreth 100,000 ton.Deri në fund të 2008, mund të ketë 8 ndërmarrjet që mund të prodhojnë alumin me pastërti të lartë, me një kapacitet prodhues total prej rreth 5.70,000 ton. Nga 2012, numri i kompanive që mund të prodhojnë alumin të pastërtisë së lartë do të rritet në 11, dhe kapaciteti total i prodhimit mund të arrijë 12.50,000 ton. Unë besoj se me zhvillimin e teknologjisë së prodhimit vendas dhe përmirësimin e cilësisë së produktit, alumini me pastërti të lartë do të jetë një drejtim i ri për zhvillimin e industrisë së aluminit. Duke gjykuar nga furnizimi i sipërm i objektivave të aluminit me pastërti të lartë, prodhimi i aluminit me pastërti të lartë në vendin tim nuk është i lartë, as nuk mund të plotësojë nevojat kombëtare të prodhimit të synuar të aluminit me pastërti të lartë .. Pjesa tjetër mund të vijë vetëm nga importi. Aktualisht, prodhimi vjetor i aluminit me pastërti të lartë në vendin tim është rreth 50,000 ton, dhe oferta e produkteve tejkalon kërkesën..

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com