Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 27898790@ aliyun.com

Tantal

» Tantal

 • Shufra tantali

  KATEGORIA DHE Etiketat:
  Tantal ,

  Factory low price direct supply stock high purity tantalum rod 99.95% grade Ta1 diameter greater than 3.0
  Standard:ASTM B 365GB/T26012-2010
  Gradë: Ta1, Ta2
  Pastërti:99.95% 99.99%

  hetim
  • përshkrim i produktit

  Specifikimet:
  Diametri: 3-80mm toleranca e diametrit length 0.10mm gjatësi: 4000mm toleranca e gjatësisë ± 0.50mm.
  1.Material i vërtetë Produkti është bërë nga material i shkëlqyer.
  2. Mund të zgjidhen një sërë specifikimesh, mbështet personalizimin.
  3. Lustrim sipërfaqësor i trajtimit të sipërfaqes, lustrim . Mund të personalizohet përpunimi. aplikimet: kimike mjekësore metalurgjike hapësirë ​​ajrore, etj.

  Përbërje kimike:

  Gradë Përbërje kimike, Maks
  Fe Dhe Ni W Mo Ju Nb O C H N Ta
  Ta1 0.005 0.005 0.005 0.005 0.002 0.002 0.005 0.02 0.004 0.002 0.005 Bilanci
  Ta2 0.005 0.005 0.005 0.005 0.002 0.002 0.1 0.03 0.1 0.002 0.01 Bilanci

   

  Tolerancat dimensionale (mm):

  Diametri Ai është tolerancë Gjatësia

  Gjatësia

  Toleranca e gjatësisë

  Toleranca

  Forged rods As gorged Shufër e tërhequr Shufra të kthyer
  3.0-4.5 0.05 500-1500 ± 2
  4.5-6.5 0.15 ± 500-1500 ± 2
  6.5-10 0.15 ± 400-1500 ± 2
  10-16 0.15 ± 300-1200 ± 2
  16-18 0.15 ± 200-1500 ± 2
  18-25 0.5 ± ± 2
  25-40 0.5 ± ± 2
  40-50 0.6 ± ± 2
  50-65 0.7 ± ± 2

   

  Vetitë mekanike (gjendje e pjekur):

  Bar, diametër 0.125 inç (3.18 mm) 2.5 ~″ (63.5 mm)
  Notat Forca elastike (MPa)Me Yield Strength (MPa) Zgjatja %(1″ katran)
  RO5200/RO5400 25000 (172) 15000 (103) 25
  RO5252 40000 (276) 28000 (193) 20
  RO5255 70000 (482) 55000 (379) 20
  RO5240 40000 (276) 28000 (193) 25

   

  Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

  Emri:
  *
  E -mail:
  *
  Mesazh:

  Verifikimi:
  2 + 7 = ?

  Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:27898790@ aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com