Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 27898790@ aliyun.com

Zirkonium

» Zirkonium

Tub zirkoni

KATEGORIA DHE Etiketat:
Zirkonium ,

Emri: Tub zirkoni
Zirkoni është një metal i rrallë me rezistencë të mahnitshme korrozioni, pikë e lartë e shkrirjes, hardness and strength, which is used in the field of aerospace, nuclear reaction and atomic energy. The corrosion resistance of the titanium products used on the Shenzhou VI is far less than that of zirconium, which has a melting point of about 1600 gradë, while the melting point of zirconium is more than 1800 gradë.

hetim
 • përshkrim i produktit
1、Specifikimet dhe notat e prodhimit të tubit të zirkonit
Emri i produktit Specifikim(mm) Statusi Markë Standardet e Zbatimit
Tub zirkoniumi (8152 ~)X(0.2.0 15.0) Xs3000 Tub i mbështjellë pa ftohje ZR702, ZR705 Nb-Zr1% ASTM B523 GBT ,
26283-2010
(1001200)X(5.0.0 12.0) XL Tubat e Salduar
(45219)X(5.030.0 ~)XL Tuba të ekstruduar
Metoda e prodhimit: kodrina e ftohtë, testimi i nxjerrjes: testimi me ultratinguj, testimi i vërshimit aktual, testimi hidraulik, aplikimet e testimit të gazit të ngushtë: navigacion, hapësirë ​​ajrore, prodhimi i kripës me vakum, industrinë e automobilave, industria e letrës dhe tekstilit, industrinë e energjisë,
industria metalurgjike, industria e klor-alkaleve, industria e plehrave kimike, kripëzimi i ujit të detit, prodhim instrumentesh, pajisje prodhimi klor-alkali, pajisjet e energjisë elektrike dhe industritë e tjera.

Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

Emri:
*
E -mail:
*
Mesazh:

Verifikimi:
2 + 4 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:27898790@ aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com