Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Titan

» Titan

 • Shufër titani

  KATEGORIA DHE Etiketat:
  Titan

  Emri: Shufër titani

  Executive Standard: GB/T-2965, ASTM B348, ASME SB348

  Notat: TA1, TA2, TA3, TA4, TA9, TA10, TC4

  Specifikim: diameter 6-400mm

  Aplikimet: Widely used in chemical, medical and other fields, and for deep processing of titanium.

  hetim
  • përshkrim i produktit

  Markë Procesi i prodhimit Statusi i Dorëzimit Diametri(mm) Standardet e Zbatimit
  TA1
  TA2
  TA9
  TA10
  Falsifikim i nxehtë + duke u kthyer (bluarje) lustrim R M 6-200 GB/T 2965-98
  GB/T 13810-1997
  ASTM B348-2000
  TC1
  TC2
  TC3
  TC4
  TC12, etj.
  Falsifikim i nxehtë + duke u kthyer (bluarje) lustrim R M 6-200

   

  Një standard referimi
  1GB 228 metoda e provës së tërheqjes së metaleve 2GB/T 3620.1 numri i titanit dhe aliazhit të titanit dhe përbërja kimike
  2GB/T 3620.2 produktet e përpunimit të titanit dhe aliazhit të titanit dhe përbërja kimike dhe përbërja devijimi i lejueshëm
  3GB 4698 titani i sipërfaqes së detit, metoda të analizës kimike të titanit dhe aliazhit të titanit
  Dy kërkesa teknike
  1 Përbërja kimike e titanit dhe aliazhit të titanit duhet të jetë në përputhje me dispozitat e GB/T 3620.1, ana e kërkesës së ri-inspektimit, devijimi i lejuar i përbërjes kimike duhet të jetë në përputhje me dispozitat e GB/T 3620.2
  2 Diametri i shiritit ose gjatësia e skajit të përpunuar nxehtësisht dhe devijimi i tij i lejuar duhet të jetë në përputhje me dispozitat e Tabelës I
  3 pas përpunimit të nxehtë duke u kthyer (bluarje) shirita të lëmuar dhe të mbështjellë në të ftohtë, shufrat e tërhequr me të ftohtë duhet të plotësojnë devijimin e lejuar të diametrit të dispozitave të Tabelës II
  4 pas përpunimit të nxehtë duke u kthyer (bluarje) rrumbullakësia e shiritit nuk duhet të jetë më e madhe se gjysma e tolerancës së madhësisë së saj
  5 shiriti i përpunimit të gjendjes gjatësia e pacaktuar e 300 000 6000mm, annealed bar shtet gjatësi të pacaktuar të 300 ~ 2000mm, gjatësi fikse ose herë gjatësia duhet të jetë brenda gjatësisë së pacaktuar. Devijimi i lejueshëm i gjatësisë fikse është +20mm; gjatësia e gjatësisë së dyfishuar gjithashtu duhet të marrë parasysh prerjen e shiritit, secila prerje është 5 mm.

  Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

  Emri:
  *
  E -mail:
  *
  Mesazh:

  Verifikimi:
  4 + 9 = ?

  Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com