Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Titan

» Titan

 • pjatë titani

  KATEGORIA DHE Etiketat:
  Titan

  Notat

  Domestic grades: TA1, TA2, TA3, TA5, TA6, TA7, TA9, TA10, TB2, TC1, TC2, TC3, TC4

  American Standard grades: GR1, GR2, GR3, GR5, GR7, GR12

  Russian standard grades: BT1-00, BT1-0, BT1-2, etj.

  Cited standards

  1: GB 228 metal tensile test method

  2: GB/T 3620.1 Titanium and titanium alloy grades and chemical composition

  3: GB/T3620.2 Titanium and titanium alloy processed products chemical composition and composition allowable deviation

  4: GB 4698 titani i sipërfaqes së detit, metoda të analizës kimike të titanit dhe aliazhit të titanit

   

  hetim
  • përshkrim i produktit

  Specifikimet e prodhimit

  T 0.5-1.0mm x W1000mm x L 2000-6000mm

  T 1.0-5.0mm x W1000-1500mm x L 2000-3500mm

  T 5.0- 30mm x W1000-2500mm x L 3000-6000mm

  T 30- 80mm x W1000mm x L 2000mm

   

  Devijimi i lejueshëm i trashësisë së pllakës së titanit
  Trashësi(mm) Toleranca e lejueshme e trashësisë(mm)
  (3.71 te 4.76), përjashto 0.36
  3.33 te 3.68 0.31
  2.92 te 3.30 0.25
  2.51 te 2.90 0.23
  2.13 te 2.49 0.20
  1.85 te 2.11 0.18
  1.50 te 1.83 0.15
  1.04 te 1.47 0.13
  0.69 te 1.02 0.10
  0.43 te 0.66 0.08
  0.20 te 0.41 0.05
  0.15 te 0.18 0.04
  0.13 0.03

   

  Karakteristikat

  1. Pllaka e farës së titanit është sipërfaqja e filmit oksid është e barabartë me një ndarës të mirë të qëndrueshëm dhe rezistent ndaj konsumit të flokëve, përdorimi i pllakës së farës së titanit kursen ndarësin, në mënyrë që pllaka e polit të zhvishet lehtë, duke eliminuar procesin e para-trajtimit të pllakës së farës, pllaka e farës së titanit është gjysmë më e lehtë se pllaka e farës së bakrit.
  2. Jeta e shërbimit të pllakave të farës së titanit është më shumë se 3 herë atë të pllakave të farës së bakrit, dhe mund të jetë 10 te 20 vjet në varësi të kushteve të funksionimit
  3. Organizimi kristalor i bakrit elektrolitik të bërë nga pllaka e farës së titanit është e dendur, sipërfaqja është e sheshtë dhe e lëmuar, dhe cilësia është e shkëlqyeshme.
  4. Meqenëse pllaka e farës së titanit nuk ka nevojë të mbulohet me ndarës, mund të shmangë ndotjen e elektrolitit të bakrit.
  5. Rritja e kapacitetit për të zvogëluar koston e prodhimit të bakrit elektrolitik, duke pasur kështu përfitime më të mira ekonomike.

   

   

  Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

  Emri:
  *
  E -mail:
  *
  Mesazh:

  Verifikimi:
  2 + 8 = ?

  Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com