Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 27898790@ aliyun.com

Zirkonium

» Zirkonium

Objektivat e tubave të zirkonit

KATEGORIA DHE Etiketat:
Zirkonium

Emri: zirconium tube target (zirconium tube polished surface zirconium tube target)
Gradë: R60702,zr1
Surface: bright
Pastërti: ≥99.6%
Dendësia: 651g/cm3
Pika e shkrirjes: 1852° C
Specifikim: can be produced according to customer requirements
Procesi i prodhimit: falsifikim, kodrina.
Fushat e aplikimit: mainly used in the atomic energy industry, high temperature and pressure as corrosion-resistant chemical materials.

hetim
 • përshkrim i produktit

Objektivat e tubave të zirkonit kanë veti të mira të saldimit me bashkim. Zirkoni është një metal i rrallë me rezistencë të mahnitshme korrozioni, pikë jashtëzakonisht e lartë e shkrirjes, ultra-ngurtësinë dhe forcën, dhe përdoret gjerësisht në aplikimet hapësinore. Karakteristikat themelore të zirkonit janë: lehtë për tu kontaminuar nga oksigjeni, azotit, hidrogjen, etj, lehtë për t'u ngjitur në myk, dhe transformim homogjen heterokristal. Kërkesat për përbërësit e zirkonit në reaktorë janë saktësi e lartë dimensionale, kërkesa strikte të mikrostrukturës dhe performancë të qëndrueshme. Proceset kryesore për përpunimin e tubave të zirkonit të përdorura gjerësisht janë: përgatitja e elektrodave që konsumojnë vetveten, shkrirja dhe derdhja, falsifikim, nxjerrje e nxehtë (bileta), pune e ftohte, dhe duke përfunduar.
Zirkoni ka rezistencë të mirë ndaj korrozionit, veti të moderuara mekanike, seksion kryq i thithjes së neutronit termik të ulët të thithjes së neutronit (0.18 objektiv en për zirkonin) në temperaturë të lartë dhe presion të lartë uji dhe avulli në 300-400 ° C. Ka pajtueshmëri të mirë me karburantin, kështu që mund të përdoret si material strukturor bazë për reaktorët e ftohur me ujë (veshja e karburantit, tubat e presionit, stentet dhe tubat e grykave), që është përdorimi kryesor i aliazhit të zirkonit. Zirkoni ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit ndaj shumë acideve (të tilla si klorhidrik, nitrik, acidet sulfurike dhe acetike), bazat dhe kripërat, kështu që lidhjet e zirkonit përdoren gjithashtu për të bërë pjesë rezistente ndaj korrozionit dhe pajisje farmaceutike.

Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

Emri:
*
E -mail:
*
Mesazh:

Verifikimi:
3 + 6 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:27898790@ aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com