Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 27898790@ aliyun.com

Zirkonium

» Zirkonium

Shufra e tubit të zirkonit

KATEGORIA DHE Etiketat:
Zirkonium ,

Emri: Shufra e tubit të zirkonit
Zirconium alloy tubular material is made from zirconium metal and other metals. Due to the excellent nuclear properties and corrosion resistance of zirconium, zirconium alloy tube rods are often used for nuclear fuel assemblies and in-stack structures in water-cooled reactors and are an important nuclear material. Pure zirconium tubular rods are mainly used in the manufacture of chemical equipment, as they are expensive and not yet used in large quantities. The chemical composition of the commonly used zirconium pipe rods and their applications are shown in the table, among which zirconium-tin alloy pipe rods are used more often.

hetim
 • përshkrim i produktit

1) Zirkoni ka një prirje të fortë me gazrat, fillon të reagojë me oksigjenin, hidrogjen dhe azot në rreth 200, 300 dhe 400 ° C respektivisht, dhe reagon shpejt në temperatura më të larta, duke u shkrirë dhe hedhur kështu, trajtimi i nxehtësisë duhet të kryhet në një furrë me vakum. Kur përpunimi termik kryhet në atmosferë, duhet të merren masat e duhura të mbrojtjes dhe koha e funksionimit në temperatura të larta duhet të shkurtohet.
(2) Zirkoni ka një koeficient të lartë fërkimi me mykun dhe ngjitet lehtë në sipërfaqen e mykut; efekti termik i deformimit plastik është i rëndësishëm, dhe kushte të mira lubrifikimi kërkohen për përpunim.
(3) Specifikimet e përpunimit kanë një efekt më të ndjeshëm në performancën e produktit. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet kontrollit të produktit të përfunduar para përpunimit të ftohtë dhe procesit të trajtimit të nxehtësisë për të përmbushur kërkesat e përdorimit.
(4) Saktësia dimensionale dhe cilësia e sipërfaqes së tubit dhe shiritit janë shumë të larta. Prandaj, pajisjet e procesit duhet të kenë saktësi të mirë, dizajni dhe prodhimi i mykut duhet të jetë i avancuar dhe i arsyeshëm

Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

Emri:
*
E -mail:
*
Mesazh:

Verifikimi:
5 + 7 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:27898790@ aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com