Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 27898790@ aliyun.com

Tantal

» Tantal

Tub tantal

KATEGORIA DHE Etiketat:
Tantal

Product name: Tub tantal, tantalum alloy tube, tantalum capillary tube
Standard:ASTM B 521 98 GB/T8182-2008
Gradë: Ta1,Ta2.
Pastërti:99.95% 99.99%
Specifikim: Diameter φ1.0-150mm
Thickness 0.2-5.0mm
Length 200mm-6000mm
Capillary size: OD Φ0.2~Φ8mm, wall thickness T0.015~0.5mm.
Accuracy: Outer diameter Φ±0.003mm, wall thickness T±0.005mm, length L±0.05mm.
Appearance: When observed under the microscope, the inner and outer surfaces of the tube show uniform metallic luster without oxidation, hydrogenation discoloration, scratch, deformation, burr, etj.

Downloadhetim
 • përshkrim i produktit
 • optional tab

Përbërje kimike, Maks

Gradë

Përbërja e papastërtive, Maks

Ta Nb Fe Dhe Ni W Mo Ju Nb O C H N

Ta1

bazë —— 0.005 0.005 0.002 0.01 0.01 0.002 0.03 0.015 0.01 0.0015 0.01

Ta2

bazë —— 0.030 0.02 0.005 0.04 0.03 0.005 0.1 0.02 0.01 0.0015 0.01

TaNb3

bazë 3.5 < 0.030 0.03 0.005 0.04 0.03 0.005 —— 0.02 0.01 0.0015 0.01

TaNb20

bazë 17.023.0 ~ 0.030 0.03 0.005 0.04 0.03 0.005 —— 0.02 0.01 0.0015 0.01

Ta2.5W

bazë 0.005 0.005 0.002 3.0 0.01 0.002 0.04 0.015 0.01 0.0015 0.01

Ta10W

bazë 0.005 0.005 0.002 11 0.01 0.002 0.04 0.015 0.01 0.0015 0.01

Kërkesa të veçanta për të cilat bien dakord shitësi dhe blerësi

Gradë ,Gjendja dhe Madhësia:

Gradë

Shteti

Diametri

trashësi muri

Ta1

Ta2

TaNb3

TaNb20

TaW2.5

TaW10

 

 

Pjekja(M)

Rrotulluar Ftohtë(Y)

Të ftohtë të tërhequr(Y)

 

1 ~ 3

0.2mm,0.3mm

3 ~ 5

0.2mm,0.3mm,0.4mm,0.5mm

5 ~ 15

0.3mm,0.4mm,0.5mm,0.6mm,0.8mm,1.0mm

15 ~ 25

0.6mm,0.8mm,1.0mm,1.2mm,1.5mm,2.0mm

25 ~ 35

0.8mm,1.0mm,1.2mm,1.5mm,2.0mm,2.5mm,3.0mm

35 ~ 40

1.0mm,1.2mm,1.5mm,2.0mm,2.5mm,3.0mm,3.5mm

40 ~ 50

1.0mm,1.2mm,1.5mm,2.0mm,2.5mm,3.0mm,3.5mm,4.0mm

50 ~ 65

1.2mm,1.5mm,2.0mm,2.5mm,3.0mm,3.5mm,4.0mm

Kërkesa të veçanta për të cilat bien dakord shitësi dhe blerësi

Vetitë mekanike (gjendje e pjekur)

Gradë

Fortësi elastikelb/in2 (MPa) Forca e rendimentit.
lb/in2 (MPa)

Zgjatja, %
1 inç (25.4 mm) katran

RO5200/RO5400

30000 (207)

20000 (138)

25

RO5252

40000 (276)

28000 (193)

20

RO5255

70000 (481)

60000 (414)

15

RO5240

40000 (276)

28000 (193)

20

 

Avantazhet dhe disavantazhet e tubave të qetë dhe tubave të salduar.

Përparësitë Disavantazhet Përshkrim
Tubat e Salduar 1: Trashësia uniforme e murit dhe cilësia e mirë e sipërfaqes së brendshme

2: Efikasitet i lartë i prodhimit. Çmim i ulët

3: Lehtë për t'u prodhuar tuba me diametër të madh

4: Cikli i shkurtër i prodhimit

5: Cilësia e produktit është e lehtë për tu kontrolluar

1: Fleksibilitet i dobët, jo i përshtatshëm për prodhimin e shumë specifikimeve dhe sasive të vogla të produkteve

2: Qepjet e saldimit shpesh janë lidhja e dobët

3: Pastrimi i saldimit është më i vështirë

4: Elipticiteti nuk është i lehtë për tu kontrolluar

5: Saktësi e lartë dimensionale e kërkuar për shiritin e përdorur

Në përgjithësi i përshtatshëm për prodhimin e sasive të mëdha të produkteve
Tub pa probleme 1: Mund të prodhojë tuba me madhësi të vogël dhe material kapilar

2: Fleksibilitet i mirë, i përshtatshëm për prodhimin e grupeve të vogla dhe shumë specifikime të produkteve.

3:Performanca uniforme e të gjitha pjesëve të tubit

1:Uniformiteti i trashësisë së murit është i vështirë për tu kontrolluar

2:Cikli i gjatë i prodhimit, shkalla e ulët e produktit të përfunduar

3:Pajisje komplekse, investim i madh

4:Vështirë për të prodhuar tuba me diametër të madh

Në përgjithësi i përshtatshëm për prodhimin e grupeve të vogla të produkteve me shumë specifikime

any contect here.

any contect here.

any contect here.

Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

Emri:
*
E -mail:
*
Mesazh:

Verifikimi:
2 + 4 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:27898790@ aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com