Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Pasqyrë e objektivave të ITO

2021年10月10日

Materiali ITO është një material gjysmëpërçues i tipit N, e cila përfshin pluhurin ITO, shënjestër, paste përçuese dhe film transparent përçues ITO. Aplikimet kryesore të tij ndahen në: ekran i sheshtë (FPD) industri, siç është ekrani i kristaleve të lëngëta (LCD), ekran i transistorit të filmit të hollë (TFT-LCD), ekran elektroluminescent (THE), shfaqja e emetimit në terren (FED), ekran me panel të sheshtë që lëshon dritë elektro-organike (OELD), ekran plazma (PDP), etj; industria fotovoltaike, siç janë qelizat diellore me film të hollë; xhami funksionale, siç është xhami reflektues infra të kuqe, xhami anti-ultraviolet siç është xhami i murit të perdes, avionë, xhami para automjeteve kundër mjegullës, maskë dhe xhami Tre zona kryesore të tilla si tip disqe.

Kërkesa aktuale e brendshme për objektivat e ITO është rreth 150 ton.Me zhvillimin e ekonomisë kineze dhe thellimin e ndarjes globale industriale të punës, shumë prodhues të ekraneve me panel të sheshtë në Japoni, Tajvani, dhe Koreja e Jugut kanë zhvendosur bazat e tyre prodhuese në Kinën kontinentale. Në të ardhmen, Kina kontinentale do të bëhet qendra më e madhe e prodhimit të LCD -ve në botë. estimatedshtë vlerësuar se kërkesa e brendshme për materiale të synuara ITO në 2012 do të tejkalojë 500 ton.
Për furnizimin e materialeve të synuara ITO, furnizuesit kryesorë janë kryesisht nga Japonia. Midis tyre, Japan Energy, Korporata e Minierave të Japonisë Mitsui, dhe Japan Tosoh përfshijnë më shumë se 80% të tregut ITO..

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com