Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Industrial news

Lajme industriale

Objektivat e spërkatjes me magnet

Objektivat e spërkatjes me magnet

1) Parimi i spërkatjes së magnetronit. Në shtyllën e synuar të spërkatur (katodë) dhe anoda ndërmjet shtimit të një fushe magnetike dhe elektrike ortogonale, në një dhomë të lartë vakumi të mbushur me gazin e kërkuar inert (zakonisht gazi Ar), magnet i përhershëm në sipërfaqen e materialit të synuar për të formuar një fushë magnetike të 250 ~ 350 gausit, with the high voltage electric field

Çfarë roli luan objektivi i molibdenit metalik në fushën e ekraneve LCD të celularëve?

Çfarë roli luan objektivi i molibdenit metalik në fushën e ekraneve LCD të celularëve?

Ne ditet e sotme,atje janë njerëz me kokë poshtë kudo,dhe celularët kanë qenë aq të domosdoshëm çdo gjë publike,dhe telefoni i telefonuar shfaqet duke u bërë më shumë dhe më i lartë,projektim i plotë,smallbangsdesign,a

Zhvillimi i industrisë së synuar të spërkatjes së aluminit me pastërti të lartë

Zhvillimi i industrisë së synuar të spërkatjes së aluminit me pastërti të lartë

Zhvillimi i pastërtisë së lartë prej alumini prodhimi i industrisë. Me trajtimin e shpejtë të zhvillimit të elektronikës materiale të reja industri,kërkesa për produkte elektronike materiale(duke përfshirëta

Deshifroj, aplikimi i materialit të synuar në elektroplatimin me vakum

Deshifroj, aplikimi i materialit të synuar në elektroplatimin me vakum

Me zhvillimin e herë,nevoja të pazakonta për kërkesat e qenies më të sigurta,më shumë kursim energjie,zhurmë reduktuese,dhe zvogëlimi i emetimeve të ndotjes,inthesurfacetreatmen

Avantazhet e caqeve cilindrike dhe planare të spërkatjes së magnetronit

Avantazhet e caqeve cilindrike dhe planare të spërkatjes së magnetronit

Krahasuar me format e tjera të magnetit dhe kompjuterëve të synuar,cilindrik dhe planarmagnetronfjalëpërshtatshmegjendje të përparme përparësi të mirë veshje njëtrajtshmëriblatime të drejtkëndëshe,a

Synimet e përdorura për spërkatjen e veshjeve të produkteve elektronike

Synimet e përdorura për spërkatjen e veshjeve të produkteve elektronike

Produktet elektronike përdoren në të gjitha shëtitjet e jetës,dhe shumica e këtyre produkteve elektronike duhet të zbukurohen para se të hyjnë në treg. Sot,zakumi i zakonshëm i përdorur, pajisja e veshjes magnetr

Si të përgatitni objektivin e spërkatjes

Si të përgatitni objektivin e spërkatjes

Sputteringtarfrykuesfarfundërputhjeourourcethatshtrydhurdepozituarasnënstratebymagnetronsputtering,multi-arcionplator ose lloje të tjera të pajisjeve të veshjes nën një program të përshtatshëm

Përdorimi i objektivit në elektroplatimin me vakum

Përdorimi i objektivit në elektroplatimin me vakum

Materiali i synuar ka funksione,dhe tregu zhvillimet hapësirë ​​të mëdha,ithasverygoodusesinmanyfields.Almostallnew

Magnetron sputtering type

Magnetron sputtering type

Magnetronsputteringincludesmanytypes.Eachhasdifferentworkingprinciplesandapplicationobjects.Butthereisonethingincommon:theinteractionbetweenthemagneticfieldandtheelectricfieldmak

Introduction to the production method of titanium aluminum alloy target

Introduction to the production method of titanium aluminum alloy target

Metaltargetreferstothetargetmaterialusedinhigh-speedenergeticparticlebombardment.Andbychangingdifferenttargetmaterials(suchasaluminum,bakër,stainlesssteel,titan,nickeltargets,etj),youcan

Metoda e përpunimit të synuar të aluminit me pastërti të lartë

Metoda e përpunimit të synuar të aluminit me pastërti të lartë

Kohët e fundit,shumë shokë janë të interesuar në lidhje me metodat e përpunimit të pastërtisë së lartë objektiva alumini .. ekspertë të caktuar për atë që përpunon metoda të aluminit-synime

Një metodë e re kthese e objektivit të tungstenit-titanit

Një metodë e re kthese e objektivit të tungstenit-titanit

Tungstentitaniumtargetprodhuarngaproduktermetalurgjiaprogrami.Përfundimtari tungsteni-titaniummentarkarbidemateriale mund të përpunohet me anë të mprehjes së metodave të aspekteve sipërfaqësore. Si

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com