Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Furnizimi i synuar me material ITO është kryesisht në Japoni

2021年8月31日

 

Materiali ITO është një material gjysmëpërçues i tipit n, e cila përfshin pluhurin ITO, shënjestër, paste përçuese dhe film transparent përçues ITO. Aplikimet kryesore të tij ndahen në: ekran i sheshtë (FPD) industri, siç është ekrani i kristaleve të lëngëta (LCD), ekran i transistorit të filmit të hollë (TFT-LCD), ekran elektroluminescent (THE), shfaqja e emetimit në terren (FED), ekran me panel të sheshtë që lëshon dritë elektro-organike (OELD), ekran plazma (PDP), etj; industria fotovoltaike, siç janë qelizat diellore me film të hollë; xhami funksionale, siç është xhami reflektues infra të kuqe, xhami anti-ultraviolet siç është xhami i murit të perdes, avionë, xhami para automjeteve kundër mjegullës, maskë dhe xhami Tre zona kryesore të tilla si tip disqe.

Në 2008, kërkesa vjetore globale për materialet e synuara ITO ishte rreth 1,500 ton, çmimi ishte rreth 1.000 dollarë amerikanë për kg, dhe tregu i përgjithshëm ishte rreth 1.5 miliardë dollarë..

Kërkesa aktuale e brendshme për objektivat e ITO është rreth 150 ton.Me zhvillimin e ekonomisë kineze dhe thellimin e ndarjes globale industriale të punës, shumë prodhues të ekraneve me panel të sheshtë në Japoni, Tajvani, dhe Koreja e Jugut kanë zhvendosur bazat e tyre prodhuese në Kinën kontinentale. Në të ardhmen, Kina kontinentale do të bëhet qendra më e madhe e prodhimit të LCD -ve në botë. estimatedshtë vlerësuar se kërkesa e brendshme për materiale të synuara ITO në 2010 do të tejkalojë 500 ton.

Për furnizimin me materiale të synuara ITO, furnizuesit kryesorë janë kryesisht nga Japonia. Midis tyre, Japan Energy, Korporata e Minierave të Japonisë Mitsui, dhe Japan Tosoh përfshijnë më shumë se 80% të tregut ITO..Prodhuesit kryesorë vendas përfshijnë Shandong Weihai Blue Fox Special Material Development Co., Ltd, Grupi i shkrirjes Zhuzhou, Grupi Liuzhou Huaxi Co., Ltd, dhe Ngjyra Kombëtare e Kinës (Ningxia) Grupi Oriental Co, Ltd..Për shkak të kufizimeve të teknologjisë së prodhimit ITO të synuar në Kinë, produktet e synuara janë të vogla në madhësi dhe të ulëta në cilësi. Shumica e produkteve mund të përdoren vetëm në tregjet e mesme dhe të ulëta. Të gjitha objektivat e ekranit të brendshëm të nivelit të lartë mbështeten në importe..

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com