Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Shpjegoni njohuritë e spërkatjes së spërkatjes së spërkatjes së magnetronit me frekuencë të mesme

2021年10月10日

Spërkatja Magnetron përfshin shumë lloje. Secila ka parime të ndryshme pune dhe objekte aplikimi. Por ka një gjë të përbashkët: bashkëveprimi midis fushës magnetike dhe elektroneve bën që elektronet të spiralen rreth sipërfaqes së synuar, duke rritur kështu mundësinë e elektroneve që godasin gazin argon për të prodhuar jone..Jonet e krijuara përplasen me sipërfaqen e synuar nën veprimin e fushës elektrike për të spërkatur objektivin e spërkatjes. Në dekadat e fundit të zhvillimit, të gjithë gradualisht kanë adoptuar magnet të përhershëm, dhe përdoren rrallë magnete spirale..

Parimi i spërkatjes së frekuencës së ndërmjetme është i njëjtë me atë të spërkatjes së përgjithshme DC. Dallimi është se spërkatja DC përdor fuçinë si anodë, ndërsa çiftëzohet spërkatja e frekuencës së ndërmjetme. Nëse fuçi merr pjesë duhet të përcaktohet nga modeli i përgjithshëm, dhe i gjithë sistemi Gjatë procesit të spërkatjes, lidhet renditja e anodës dhe katodës. Ka shumë mënyra për të marrë pjesë në ciklin e raportit. Metoda të ndryshme mund të marrin rendimente të ndryshme spërkatëse dhe dendësi të ndryshme jonike..

Teknologjia kryesore e spërkatjes së frekuencës së ndërmjetme qëndron në hartimin dhe zbatimin e furnizimit me energji elektrike. Për momentin, metodat më të pjekura të prodhimit janë vala sinusale dhe vala katrore e pulsit. Secila ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Së pari, merrni parasysh llojin e shtresës së filmit dhe analizoni se cila metodë e prodhimit të energjisë është e përshtatshme për të cilën. Shtresa e filmit, mund të përdorni karakteristikat e furnizimit me energji për të marrë efektin e dëshiruar të filmit.

Objektivi përdoret për objektivat e frekuencës së ndërmjetme, dhe disa objektiva sputtering përdorin tre palë. Synimet janë relativisht të mëdha. Sa i përket frekuencës së ndërmjetme, shumica e pjesëve të punës janë të veshura me ndonjë metal..Furrat e tilla me vakum në përgjithësi bëhen relativisht të mëdha, i cili mund të përcaktojë shumë pjesë të detyrave, dhe filmi i kromuar është më i dendur..

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com