Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme

» Lajme

Shpjegoni efektin e agjentit detitanium të synuar të spërkatjes

2021年8月31日

Materiali i synuar ka një gamë të gjerë aplikimesh dhe një hapësirë ​​të madhe të zhvillimit të tregut. Një efikasitet të lartë, tretësirë ​​zbukurimi miqësore me mjedisin dhe jo toksike e prodhuar nga kombinimi i agjentit detitanium dhe karakteristikat e veshjes PVD.

 Due to its non-toxic and environmentally friendly characteristics, agjenti detitani nuk do të dëmtojë kurrë bojën mbrojtëse të elektroplatimit dhe nënshtresën, dhe shpejt heq lëkurën IP, e cila ka një efekt të mirë të ndarjes së ngjyrave..I drejtohet kryesisht industrisë së dekorimit të joneve me Ti, Beso, TiCN, Ti + SS, Ju + Cr, Zr, ZrCN, TiALN, ZrALN, produkte të reja me de-filmim të veshjes plazmatike.

 In terms of electro-color separation in the ion decorative plating room, ajo ka treguar më shumë performancë të jashtëzakonshme.Meqë metodat tradicionale të heqjes së filmit përdorin acide dhe alkale të forta, ato do të shkaktojnë dëme më të mëdha në bojën mbrojtëse të elektroplatimit, dhe është e lehtë të prodhohet fenomeni i shpimit të bojës mbrojtëse dhe dhëmbëve të qenve, i cili do të shkaktojë shumë defekte pas ndarjes së ngjyrës..tshtë i përshtatshëm për të gjitha shtresat e poshtme dhe nënshtresat e çelikut, bakër, aliazh, PNP, PCP, nikel, etj. Materiali spërkatës i synuar ka aftësinë për të hequr shpejt filmin brenda 1-2 minuta, dhe është jo toksik, pa erë, pa ngjyrë dhe transparente, dhe nuk dëmton shtresën e poshtme. Karakteristikat, veçanërisht pas veshjes IP në PNP, PCP, dhe substratet e çelikut tërhiqen, mund të pastrohet drejtpërdrejt në furrë, dhe pastaj depozitohet veshja IP, dhe kombinimi është i mirë, nuk ka nevojë të ri-elektrokimikohet shtresa e poshtme.

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com