Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Tantal

» Tantal

 • Objektivi i tantalit

  KATEGORIA DHE Etiketat:
  Tantal ,

  Emri i produktit:Tantalum target material
  Gradë: Ta1.Ta2.TaW2.5.TaW10.
  StandardGB/3629-2006
  Pastërti:≥99.95%
  Condition: annealed (M) or hard (Y)

  hetim
  • përshkrim i produktit

  Madhësia:

  Diametri i jashtëm (mm) Trashësi (mm) Vrazhdësia e sipërfaqes Flatness
  50400 350 32Rms .0.15%
  shënim: Produktet speciale duhet të negociohen midis ofertës dhe kërkesës.

  Kërkesat për përbërës:

  Markë Përmbajtja elementare (thyesa në masë %)
  C N O H Fe Dhe Ni Ju Mo W Nb Ta
  Ta1 0.01 0.005 0.015 0.0015 0.005 0.005 0.002 0.002 0.01 0.01 0.05 Mbetjet
  Ta2 0.02 0.025 0.03 0.005 0.03 0.02 0.005 0.005 0.03 0.04 0.1 Mbetjet
  TaNb3 0.02 0.025 0.03 0.005 0.03 0.03 0.005 0.005 0.03 0.04 1.53.5 ~ Mbetjet
  TaNb20 0.02 0.025 0.03 0.005 0.03 0.03 0.005 0.005 0.02 0.04 1723 Mbetjet
  TaNb40 0.01 0.01 0.02 0.0015 0.01 0.005 0.01 0.01 0.02 0.05 3542 ~ Mbetjet
  TaW2.5 0.01 0.01 0.015 0.0015 0.01 0.005 0.01 0.01 0.02 2.03.5 ~ 0.5 Mbetjet
  TaW7.5 0.01 0.01 0.015 0.0015 0.01 0.005 0.01 0.01 0.02 6.58.5 ~ 0.5 Mbetjet
  TaW10 0.01 0.01 0.015 0.0015 0.01 0.005 0.01 0.01 0.02 9.011 ~ 0.1 Mbetjet

  Aplikacion: Objektivi i spërkatjes së tantalit është një fletë tantali e marrë nga përpunimi i presionit, me pastërti të lartë kimike, madhësia e vogël e kokrrës, organizim i mirë i rikristalizimit dhe qëndrueshmëri në tre pikat.

  Përdoret kryesisht në veshjen e depozitimit të fibrave optike, meshë gjysmëpërçuese dhe qark i integruar, objektivi tantal mund të përdoret për veshjen spërkatëse të katodës, material thithës me vakum të lartë, etj.

  Shtë një material i rëndësishëm për teknologjinë e filmit të hollë. Municion shpues të blinduar: Municioni i blinduar i bërë nga tantali është një lloj rakete, të tilla si raketa TOW2B. Ta-10W dhe lidhjet e tjera gjithashtu mund të bëhen municion shpues të blinduar.

  Formulari i Kërkimit (ne do të kthehemi tek ju ASAP)

  Emri:
  *
  E -mail:
  *
  Mesazh:

  Verifikimi:
  2 + 3 = ?

  Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë e produkteve

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com