Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Krom

" Krom

Krom

Krom, me simbolin kimik Cr dhe numrin atomik 24, i përket grupit VIB në tabelën periodike. Emri i elementit vjen nga fjala greke që do të thotë “ngjyrë”, sepse komponimet e kromit kanë ngjyrë. Metalshtë metali më i fortë në natyrë. Kromi është metali i 17 -të më i bollshëm në koren e tokës 0.01%. Kromi natyror në gjendjen e tij të lirë është jashtëzakonisht i rrallë dhe gjendet kryesisht në xeherore të kromit-plumbit.

  • KOMPANIA

    Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

  • Na kontaktoni

    Celular:86-400-660-1855
    E-mail:[email protected] aliyun.com
    Web:www.chn-ti.com