Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Një metodë e re kthese e objektivave të spërkatjes me tungsten-titan

2021年9月17日

Një metodë e re kthese e objektivit të tungstenit-titanit

Synimi i titanit të tungstenitProdhuar për procesin e metalurgjisë pluhur. Materialet e zakonshme të karabit të çimentuar me tungsten-titan mund të përpunohen me metoda bluarjeje për të siguruar cilësinë e sipërfaqes. Megjithatë, përpunimi i objektivave të tungstenit-titanit duhet të përfshijë përpunimin e harqeve rrethore ose formave të parregullta, dhe metoda e bluarjes është e vështirë të përpunohen format me harqe ose tepe..Prandaj, objektivi tungsten-titan mund të përpunohet vetëm duke u kthyer.Megjithatë, në një dorë, tungsteni është i brishtë në temperaturën e dhomës, në formë pluhuri, dhe ka fortësi të lartë; ne anen tjeter, aliazh titani ka forcë të lartë dhe ngurtësi të lartë, dhe kur titani është në formë pluhuri, është e lehtë të digjet. Objektivi i titanit të tungstenit kombinon dy karakteristikat e mësipërme. Arsyet e mësipërme çojnë në kërkesën për fuqi të madhe të pajisjeve kur ktheni dhe përpunoni materialet e synuara të tungstenit-titanit, dhe kallëpet dhe veglat duhet të kenë forcë dhe ngurtësi të lartë .. Ky artikull paraqet një metodë të re të kthimit të objektivit të tungstenit-titanit.

Metoda e kthesës së këtij materiali objektiv tungsten-titan karakterizohet në atë që përfshin: duke siguruar një material objektiv tungsten-titan dhe një pllakë mbështetëse; saldimi i materialit të synuar të tungstenit-titanit dhe pllakës mbështetëse së bashku për të formuar një montim objektiv të tungsten-titanit; duke përdorur një mjet të parë Kryeni kthesën e parë të objektivit tungsten-titan në montimin e synuar të tungsten-titan, dhe këndi i përfshirë i skajit prerës të mjetit të parë është 80 °; pas kthesës së parë, objektivi tungsten-titan Pllaka e pasme e kuvendit përpunohet; pasi të përpunohet pllaka e pasme e montimit të objektivit tungsten-titan, një mjet i dytë përdoret për të kryer një kthim të dytë në pjesën e zbrazët të objektivit të tungstenit-titanit, dhe mjeti i dytë Këndi i skajit të prerjes është 35 °?55°. Sigurohuni që cilësia e produktit përfundimtar të synuar të tungstenit-titanit është e mirë, dhe në të njëjtën kohë, metoda mund të ngadalësojë në mënyrë efektive konsumimin e mjetit dhe të rrisë jetën e shërbimit të mjetit.

 

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com