Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

Avantazhet e caqeve cilindrike dhe planare të spërkatjes së magnetronit

202119 tetor

Krahasuar me format e tjera të objektivave të spërkatjes së magnetronit, objektivat cilindrike dhe planare të spërkatjes së magnetronit ruajnë avantazhet e uniformitetit të mirë të veshjes për objektivat e sheshtë drejtkëndëshe, dhe mund të maksimizojë materialin e synuar përmes dy mënyrave të mëposhtme Shkalla e shfrytëzimit:

(1) Kur të dy grupet (katër) të gropave në formë unaze në sipërfaqen e synuar arrijnë një thellësi të caktuar, bërthama e synuar (pjesë magnetike) mund të rrotullohet 45 ° në lidhje me tubin e synuar, kështu që zonat e tjera në tubin e synuar që nuk janë gërryer mund të jenë Përdorni

(2) Kur bërthama e synuar e objektivit spërkatës cilindrik dhe të planifikuar magnetron është projektuar si një bërthamë objektive rrotulluese, (bërthama e synuar rrotullohet gjatë spërkatjes), sipërfaqja e materialit të synuar mund të spërkatet në mënyrë të barabartë shtresë për shtresë, dhe nuk do të ketë gropa. Ne kete kohe, materiali i synuar do të përdoret në mënyrë më efektive, dhe shkalla e shfrytëzimit të materialit të synuar mund të arrijë 50% te 60%. Kur materiali i synuar është një material metalik i çmuar, kjo pa dyshim ka një rëndësi të madhe..

Duke miratuar parimin e magnetit dhe këpucëve në objektivin cilindrik cilindrik magnetron të spërkatjes për të zgjidhur problemin e fushës magnetike të fundit, objektivi planar drejtkëndor mund të evoluojë në një cilindrik, objektiv i spërkatjes së magnetronit planar, e cila ruan veshjen e objektivit planar drejtkëndor Në rastin e njëtrajtshmërisë së mirë, shkalla e shfrytëzimit të materialit të synuar mund të maksimizohet, duke përmirësuar kështu përfitimet ekonomike.

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com