Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Mbulimi i mediave

» Rreth Nesh » Media Coverage

Ne korrik 21, reporteri erdhi në Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Materials Co..
Produktet e argjendta të përfunduara me një shkëlqim metalik, disa janë tuba të rrumbullakët, disa janë pjesë drejtkëndëshe. “Ky është lënda e parë e përdorur në ekranin e celularëve Apple?”Përballë pyetjeve të gazetarit, Zoti. Qi Baoming, personi përgjegjës për ndërmarrjen, prezantoi që produktet e gatshme që prodhojnë përpunohen nga metale me ngjyra dhe metale të rralla në objektiva të veshjes, të cilat janë lëndët e para për veshjen e ekranit të ekranit. “Pasi lëndët e para u sigurohen prodhuesve të tjerë, ato avullojnë lëndët e para përmes pajisjeve, spërkatet në mënyrë të njëtrajtshme në sipërfaqen e xhamit për të formuar një shtresë, me këtë shtresë të veshjes, xhami mund të shfaq imazhin.”Zoti. Tha Qi Baoming.

 

 

 

 

 

 

 

 

Për të bërë një shtresë të kualifikuar të lëndëve të para nuk është e lehtë, para se gjithash, raporti i metaleve të jetë i drejtë, gazifikimi për të formuar një grimcë metalike të imët dhe uniforme. Së dyti, për të shkrirë plotësisht disa metale, temperatura është gjithashtu shumë kritike, shumë e nxehtë dhe shumë e ftohtë nuk mund të jetë, një kontroll pak i keq do të ndryshojë gjendjen, duke ndikuar në efektin e produktit të përfunduar. Përveç kësaj, aplikimin në ekran dhe xhamin e automobilave, produktet e banjës, nevoja për lloje të ndryshme metali, raporti, temperatura dhe teknologjia janë gjithashtu të ndryshme. Per kete arsye, ndërmarrja nuk kaloi shumë kohë në eksperimentet e kërkimit dhe zhvillimit, veçanërisht për furnizimin e lëndëve të para për ekranin e celularëve Apple, kërkesat janë më të rrepta, ata shpesh punojnë jashtë orarit të vazhdueshëm për eksperimente, edhe pushimet nuk pushojnë, vetëm humbja e materialeve me vlerë më shumë se 100,000 juan.
Zoti. Qi Baoming u tha gazetarëve se ndërmarrja gradualisht është shndërruar në një ndërmarrje të teknologjisë së lartë që nga themelimi i saj në 2017, kryesisht duke prodhuar objektiva të spërkatjes dhe veshjes me vakum të tantalit, niobium, zirkonium, hafnium, vanadium, nikel, titan dhe shumë metale, dhe produktet përdoren në industri të tilla si ekranet e ekranit, kamera, Sanitare, vegla qeramike, xhami e madhe, pjesët e makinave dhe fotoelektriciteti. “Për të rritur forcën tonë, ne gjithashtu vazhdojmë të kryejmë kërkime dhe zhvillime, dhe që kur u krijua kompania, ne kemi në pronësi shtatë teknologji të modelit të shërbimeve të patentuara.” Qi Baoming u prezantua, “objektiv rrotullues me niobium me pastërti të lartë” teknologjia e patentuar është një nga teknologjitë e tyre më të rëndësishme, i gjithë procesi eksperimental i kërkimit dhe zhvillimit për gati katër vjet. Gazetari mësoi se kjo teknologji përdoret kryesisht për veshje të mëdha qelqi, sipas teknologjisë së mëparshme, veshja është shumë e lehtë për të prodhuar grimca më të mëdha metalike, do të bëjë gropën e xhamit, në mënyrë që i gjithë produkti të hiqet. Pas aplikimit të kësaj teknologjie, spërkatja është më uniforme dhe shkalla e produktit të përfunduar rritet me 20%.
Shaanxi Zhongbei Titanium-Tantal-Niobium Metal Materials Co., Ltd. mbështetet në teknologjinë e vet kryesore dhe konceptin e menaxhimit të ndershëm, me porosi të vazhdueshme produkti dhe reagime pozitive nga përdoruesit. Raportohet se në tre tremujorët e parë të këtij viti, ndërmarrja ka marrë më shumë se njëqind porosi dhe të ardhurat nga shitjet arritën më shumë se 18 milion.

 • Rreth Nesh

 • Na kontaktoni

  +8618429179711
  [email protected] aliyun.com
  27898790
  dyqan mali
 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com