Mirë se vini në faqen tonë të internetit
0086-18429179711 [email protected] aliyun.com

Lajme industriale

» Lajme » Lajme industriale

2021 Kina fillon ekspozitën ndërkombëtare të industrisë së titanit në Luginën e Titanit

2021年9月17日

 

Prill 24-27, 2021, organizuar nga Qeveria Komunale Baoji, Shoqata e Industrisë së Metaleve të Ngjyrave të Kinës Titani Zirconium dhe Dega Hafnium, dhe e ndërmarrë nga Komiteti i Menaxhimit të Zonave të teknologjisë së lartë Baoji, etj. E 2021 Konferenca Vjetore e Kinës Titanium Zirconium dhe Promovimi dhe Aplikimi Samiti i Forumit Baoji China Titanium Valley Titanium Industry Expo u mbajt në Konventën dhe Qendrën Ekspozitore Baoji. Shaanxi Zhongbeitai Target Sputtering Target Technology Co., Ltd. gjithashtu mori pjesë në ekspozitë.

Industria e titanit dhe aliazhit të titanit është industria më konkurruese e avantazheve tradicionale në Baoji, dhe është gjithashtu një nga katër 100 miliardë grupe industriale në të cilat Baoji do të përqëndrohet gjatë “13th Plani Pesëvjeçar” periudhë..Për momentin, Baoji City ka më shumë se 530 ndërmarrjet e titanit të llojeve të ndryshme. Në 2016, furnizimi i materialeve të titanit dhe produkteve të titanit të llogaritura 60% nga totali i vendit dhe 20% nga totali i botës. Vlera vjetore e prodhimit ishte më shumë se 340 miliard juan..Shaanxi Zhongbeitai Target Sputtering Target Company ka rezultate të larta kërkimore në industrinë e metaleve të rralla dhe ato të synuara. Kompania jonë kryesisht prodhon objektiva titaniumi, objektivat e zirkonit, objektivat e tungstenit, objektivat e molibdenit dhe objektivat e ndryshëm të aliazhit të titanit, duke siguruar objektiva me cilësi të lartë për të gjitha sferat e jetës.

Me temën e “Erë e re, Materialet e reja, dhe Aplikime të Reja”, ekspozita e Titaniumit të këtij viti do të krijojë katër zona të veçanta ekspozimi duke përfshirë zonën e ekspozitës Baoji China Titanium Valley, Zona e Ekspozitës Ndërkombëtare të Produkteve, R&D Zona e Ekspozitës së Produkteve, dhe Zona e Ekspozitës së Kërkimit Shkencor të Universitetit.. Krahasuar me 2015, ekspozita e Titaniumit të këtij viti përqendrohet në katër pikat kryesore të inovacionit në vijim: Së pari, ka një gamë më të gjerë pjesëmarrjeje..Kompanitë pjesëmarrëse në 2015 janë kryesisht kompani titani Baoji dhe institucione kërkimore shkencore. Pjesëmarrësit këtë vit përfshijnë më shumë se 150 kërkimi shkencor, prodhimi, logjistike, dhe institucionet tregtare nga e gjithë bota dhe nga i gjithë vendi, e cila pasqyron përfaqësueshmërinë e lartë të industrisë dhe nivelin e Konferencës. E dyta është zgjerimi në zona të reja. Ekspozita e këtij viti e shtriu fokusin e saj në fushat e rralla të metaleve të tilla si titani, zirkoni dhe hafniumi, dhe mbajti “2017 Titaniumi Zirkonium dhe Dega Hafnium” dhe “Baoji China Titanium Valley Titanium Industry Expo International” të përqëndrohet në titan dhe titan, hafnium, dhe fusha të tjera të lidhura .. E treta është ndërkombëtarizimi i ekspozitës. Kjo ekspozitë fton institucione dhe tregtarë të huaj nga Shtetet e Bashkuara, Francës, Italia, India dhe Vietnami të marrin pjesë në ekspozitë; në të njëjtën kohë, planifikon në mënyrë aktive të organizojë kompani për të marrë pjesë në Ekspozitën Evropiane të Titanit në Frankfurt dhe Amsterdam, Gjermani, për të zgjeruar tregun ndërkombëtar dhe për të promovuar zhvillimin e industrisë .. E katërta është standardi i lartë i forumit. Në këtë forum samiti për promovimin dhe aplikimin e titanit, zirkoni dhe hafniumi, 21 ekspertët do të japin raporte të veçanta. Numri i raporteve është më i madhi në vitet e fundit. Ekipi i ekspertëve pjesëmarrës është i fortë. Përveç akademikëve dhe ekspertëve, drejtuesit e biznesit në industri janë gjithashtu të ftuar të analizojnë trendet dhe teknologjinë e tregut. Rezultatet ndahen, dhe raporti është i pasur me përmbajtje, e cila është bërë një theks i industrisë.Si organizator i kësaj ekspozite, Baoji Zona e teknologjisë së lartë ka bërë përpjekje të mëdha për të ndërtuar një grup të industrisë së titanit vitet e fundit, kultivoi të njohurit “Lugina e Titanit Baoji China” markë brenda dhe jashtë vendit, dhe është bërë kërkimi shkencor më i madh profesional i vendit tim me bazë titani dhe prodhimi i metaleve të rralla. bazë.

Baoji zhongbei Sputtering Target Technology Co., Ltd. mirëpret ngrohtësisht klientët vendas dhe të huaj për të pyetur për produktet e kompanisë, ejani në fabrikë për inspektime në vend, eja për të udhëzuar, Unë besoj se ne patjetër do t'ju ofrojmë produkte me cilësi të lartë dhe shërbime të kënaqshme. Bashkëpunimi ynë është gjithashtu Do të jetë shumë i lumtur!Më në fund, I uroj Expo -s një sukses të plotë!

 

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Kategoritë

 • Lajmet e fundit & Blog

 • Ndajeni me shokun

 • KOMPANIA

  Shaanxi Zhongbei Titanium Tantal Niobium Metal Material Co., Ltd. është një ndërmarrje kineze e specializuar në përpunimin e metaleve me ngjyra, duke iu shërbyer klientëve globalë me produkte të cilësisë së lartë dhe shërbim të përsosur pas shitjes.

 • Na kontaktoni

  Celular:86-400-660-1855
  E-mail:[email protected] aliyun.com
  Web:www.chn-ti.com